Boknings information hösten 2025
- dettithinsz
- för 3 dagar sedan
- 1 min läsning
Information för er som gärna vill boka simskola till hösten 2025

Bokningen för befintliga medlemmar (barn som går på simskola under nuvarande perioden) öppnar onsdagen den 11:e juni enligt följande:
OBS! Förtur som ni har det gäller till respektive nivå som barnet ska gå men ej till specifikt simhall, dag eller tid.
Vänligen följ rekommendationerna på ert barns konto inför anmälan.
Nivå | Öppningstid |
---|---|
Sköldpaddan | 10:00 |
Pingvinen silver | 10:30 |
Pingvinen guld | 11:00 |
Fisken | 11:30 |
Krokodilen steg 1 och 2 | 13:00 |
Simskola 11-15 år | 13:00 |
Baddaren | 13:30 |
Minisim | 14:00 |
OBS!!! Till hösten kommer vi ändra några nivåer så läs gärna genom dokumentet nedan:
Den 11:e juni har vi telefontid mellan kl 10:00-12:30 och kl 13:00-15:00.
Bokningen för nya medlemmar öppnar onsdagen den 18:e juni kl 10:00. Den dagen öppnas alla grupper samtidigt och vi har telefontid mellan kl 10:00-13:00

Viktiga datum för höstperioden: Start för helg grupper vecka 33
Start för vardags grupper vecka 34
(Beroende på vilken veckodag ni bokar)
Preliminärt schema kommer publiceras på hemsidan några dagar innan bokningen öppnas. Ni som fick rekommendationen att fortsätta i Medley grupperna kommer att få ett separat informations-mail om bokningen till Medley grupperna.
Vill du börja simma med oss och boka en kurs?
Då måste du gå in och skapa ett medlemskonto innan du anmäler dig. Klicka på "skapa konto" på boknings sidan för att registrera/skapa ett konto hos oss.
OBS!! Du måste skapa ett konto åt den personen som du vill boka en aktivitet för, är
du förälder/målsman så kan du ej skapa ett konto med dina uppgifter, utan det måste vara ditt barns uppgifter. Detta för att grupperna har olika åldersgränser.
Ni är så välkomna!
Comments