top of page

Information från kansliet

Vi vill börja med att önska er alla en riktigt god jul och tacka er för att ni varit med oss detta annorlunda 2020!


Tyvärr måste vi meddela alla våra medlemmar att till följd av de ytterligare åtgärder för att minska smittspridning som FHM gick ut med i förra veckan så kommer all klubbens verksamhet tillsvidare vara inställd. Förhoppningen är att vi kan komma igång senast den 25 januari, då dessa riktlinjer potentiellt går ut, men kanske tidigare. Vilket fall så kommer vi att höra av oss så fort vi har besked. På grund av osäkerheten som råder så har vi skjutit upp sista betaldagen på fakturan för vårterminen, alla som fått fakturor för vårterminen har alltså fått en ny faktura med senarelagd sista betaldag.


Allt det här är självklart mycket tråkiga nyheter för både simmare och tränare, men vi får göra det bästa av situationen och se till att vara extra taggade när vi väl får sätta igång igen. Vi hoppas såklart att dessa krafttag nu gör att vi alla får bättre förutsättningar inför 2021.


620 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


bottom of page